УЧАСТЬ У РЕГІОНАЛЬНІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ «ГЕОГРАФІЧНІ ДІАЛОГИ НА ПЕРЕХРЕСТІ ПРАКТИКИ І ТЕОРІЇ»

Завідувачка творчої навчально-наукової лабораторії університету «Гірська школа Українських Карпат» Інна Червінська взяла участь у Регіональній науково-практичній конференції «Географічні діалоги на перехресті практики і теорії», яка відбулася з ініціативи  кафедри географії та природознавства факультету природничих наук нашого університету. Науковий формум проходив у форматі онлайн. До його роботи долучилися викладачі та науковці ЗВО України і вітчизняних освітніх установ, педагоги ЗЗСО. Загалом близько півсотні осіб.

З вітальними словами до учасників наукового форуму звернулися  Віктор Случик, декан факультету природничих наук Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, кандидат біологічних наук, доцент; Оксана Дяківголовна спеціалістка відділу професійно-технічної, вищої освіти і науки Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА; Ярослава Атаманюк, завідувачка кафедри географії та природознавства факультету природничих наук Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, кандидатка географічних наук, доцентка.

У рамках програми наукового форуму на пленарному засіданні з доповідями виступили відомі в галузі географічної науки вітчизняні науковці та практики. Своїм педагогічним досвідом поділилися також і вчителі географії. Зокрема, Інна Мелешко з Української школи в ОАЕ «Софія» (випускниця кафедри кафедри географії та природознавства факультету природничих наук ПНУ), вчителі ліцеїв м.Івано-Франківська, Надвірнянського ліцею № 3, Рожнівського ліцею «Гуцульщина»,  Тлумацького ліцею № 1 та Делятинської гімназії.

Тематика доповідей охопила регіональні географічні дослідження, що проводяться в межах Буковини, Полісся, Поділля, Передкарпаття та території України в цілому.

Актуальні проблеми, які порушили науковці та перспективи їх вирішення, втілилися у прикладні наукові дослідження, які були представлені на конференції за трьома секціями: інноваційні методики регіональних географічних досліджень; географічна освіта: зміст, завдання, практика реалізації та сучасний урок географії: методи, підходи, інновації та досвід.

За результатами науково-практичної конференції буде видано онлайн-збірник матеріалів, а також кожен учасник отримає відповідний сертифікат про участь у науковому форумі.

Як зазначила завідувачка творчої навчально-наукової лабораторії «Гірська школа Українських Карпат», доцентка Інна Червінська, наукові заходи такого формату, сприяють вирішенню низки освітніх проблем педагогів, а інформаційні матеріали конференції стануть у нагоді не лише науковцям і викладачам ЗВО, а й педагогам ЗЗСО. Особливо тим, які працюють у високогірних і віддалених школах регіону Українських Карпат. Покращенню ефективності практико зорієнтованих напрацювань сприяє результативна співпраця лабораторії і колективу кафедри географії та природознавства (завідувачка кафедри – Ярослава Атаманюк).

Адже, як зазначили організатори онлайн-конференції – головною метою заходу було внести свою частку в розвиток та підтримку географічної науки та географічної освіти в регіоні. Адже сучасна географічна наука не в змозі розвиватися без обміну досвідом між різними науковими школами, без спілкування між географами-науковцями, географами-освітянами та географами-магістрами.

Детальна інформація про програму конференції міститься за покликанням: https://kgip.pnu.edu.ua/2021/06/18/3859/