ПРЕДСТАВЛЕННЯ ДОСВІДУ РОБОТИ З ПРОТИДІЇ КІБЕРБУЛІНГУ НА МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ

У Закарпатському угорському інституті імені Ференца Ракоці відбулася  міжнародна науково-практична конференція «Кібербезпека в транскордонному співробітництві», яка об’єднала понад 100 учасників із 16 закладів вищої освіти та наукових установ України та з-за кордону.

На відкритті форуму учасників привітали: Ільдіко ОРОС, президентка Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці II, кандидатка педагогічних наук, доцентка, Степан ЧЕРНИЧКО, ректор Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці II, зовнішній член Угорської академії наук, академік, доктор гуманітарних наук, професор, керівники офіційних делегацій з Угорщини, Румунії, Міклош ЮСТИН, консул Консульства Угорщини в м. Берегове, Граціан-Флорін ПИРВУ, консул Консульства Румунії в смт Солотвино, Віра ДРАГУНОВА, начальниця відділу розвитку та роботи з дослідницькою та критичною інфраструктурою директорату розвитку науки Міністерства освіти і науки України, Олександр ПАЦКАН, заступник голови обласної державної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації (з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO)).

З вітальними промовами та доповідями виступили Адріан ПАШТИЛ та Юрій ПЕЛЕХ, професори з Жешувського університету (Польща), Сергій ІЛЬКОВИЧ, завідувач кафедри фізики, математики і техніки, доктор природничих наук Пряшівського університету в Пряшеві (Словаччина).

Упродовж двох днів науковці презентували кращі українські та закордонні практики та ділились досвідом з актуальних питань кібербезпеки в умовах транскордонного співробітництва, забезпечення безперебійної роботи критично важливих систем для організації освітнього процесу та життєдіяльності закладів освіти. Адже зазначені проблеми набувають особливої гостроти в умовах воєнного стану.

Під час роботи наукової конференції Інна ЧЕРВІНСЬКА, професорка кафедри початкової освіти та освітніх інновацій, завідувачка творчої навчально-наукової лабораторії «Гірська школа Українських Карпат» презентувала доповідь на тему: «Інноваційні практики подолання кібербулінгу в сучасному закладі освіти» під час якої поділилася напрацюваннями співробітників лабораторії з організації пропедевтичної роботи щодо запобігання кібербулінгу в освітньому середовищі.

Варто зазначити, що особливу зацікавленість в учасників конференції викликали інтерактивні вправи щодо визначення видів кібербулінгу та робота над створенням путівника протидії кібербулінгу.

Окремим напрямом роботи конференції було представлення інноваційних технологій, які дають можливість користувачам впевнено працювати та спілкуватись онлайн. Доповідачі акцентували увагу присутніх на вимогах щодо дотримання кіберзахисту, ознайомили з дієвими правилами інформаційної комунікації та правовими ризиками в різних сферах професійної діяльності.

Підсумовуючи форум, Степан Черничко, ректор університету, наголосив, що проведення таких заходів є важливим кроком для забезпечення кібербезпеки сучасної України та побудови майбутньої стратегії захисту.

Учасники конференції прийняли резолюцію щодо вироблення спільних механізмів кібербезпеки в транскордонному співробітництві закладів освіти.

Наукові співробітники Науково-дослідного центру імені Тіводора Легоцькі Закарпатського угорського інституту імені Ф. Ракоці ІІ Юрій ЧОТАРІ, Мар’яна МАРУСИНЕЦЬ, Кароліна ДОРЧІ та завідувачка Лабораторії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Інна ЧЕРВІНСЬКА визначили напрями подальшої співпраці задля підписання угоди між двома ЗВО, обмінялися науковими працями.

 

 

Детальніше * Науково-дослідний центр імені Тіводора Легоцькі

https://kmf.uz.ua/uk/strukturni-pidrozdily/naukovo-doslidni-centri/naukovo-doslidnij-centr-imeni-tivodo/