ЛЕКЦІЯ ГОСТЬОВОГО ПРОФЕСОРА ІННИ ЧЕРВІНСЬКОЇ НА МІЖУНІВЕРСИТЕТСЬКОМУ НАУКОВОМУ СЕМІНАРІ

На запрошення колег з Факультету педагогіки, психології та соціальної роботи Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Інна Червінська, завідувачка творчої навчально-наукової лабораторії «Гірська школа Українських Карпат», професорка кафедри початкової освіти та освітніх інновацій взяла участь Міжвузівському, міжкафедральному науковому семінарі з нагоди Міжнародного Дня рідної мови, присвяченого творчості видатного буковинського педагога, письменника, громадського діяча – Івана Бажанського.

Вшанувати пам’ять, долучитися до творчої спадщини видатного освітянина Буковини прийшли знані науковці, митці, керівники ЗЗСО, вчителі, члени товариства «Просвіта», здобувачі вищої освіти, учні шкіл, директор Вашківецького ліцею, в якому працював Іван Бажанський.

Під час урочистої академії з лекцією гостьового професора на тему: «Іван Бажанський і сучасна українська національна освіта й педагогіка» виступила Інна Червінська, докторка педагогічних наук, професорка кафедри початкової освіти та освітніх інновацій Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, дослідниця творчості педагога, лауреатка Міжнародної літературної премії імені Івана Бажанського. У своїй лекції доповідачка ознайомила присутніх з віхами біографії, провідними педагогічними ідеями та освітньою діяльністю педагога. Учасники мали нагоду зануритися у світ життя та діяльності будівничого рідномовного шкільництва, дізнатися про етапи формування Івана Бажанського як педагога, письменника, громадського діяча.

Символічно, що у такий день говорили про українську мову, її плекання та збереження. І це не випадково, бо саме націотворчі ідеї, ідеї поширення та збереження рідної/української мови, народної/національної школи, національного виховання популяризував та утверджував Іван Бажанський, які є надзвичайно актуальними в умовах викликів сьогодення, на що у своїй доповіді «Актуалізація педагогічних ідей Івана Бажанського в контексті сучасних трансформацій» акцентувала увагу професорка Світлана Романюк, завідувачка кафедри педагогіки та методики початкової освіти, завідувач навчально-наукової лабораторії «Теорія і практика розвитку Нової української школи»,  Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, консультантка і співробітниця (на громадських засадах) творчої навчально-наукової лабораторії «Гірська школа Українських Карпат».

Студенти спеціальності «Початкова освіта» читали вірші Івана Бажанського. На завершення заходу у виконанні народного артиста України, професора кафедри музики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, культурно-громадського діяча, голови Чернівецького обласного об’єднання всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка Івана Дерди прозвучали пісні на вірші Івана Бажанського.

Проведення наукових семінарів між науковими лабораторіями, спорідненими кафедрами закладів вищої освіти сприяє оптимізації академічної мобільності науково-педагогічних працівників кафедр, співробітників лабораторій та розкриває нові горизонти для наукової співпраці здобувачів вищої освіти.

Програма міжвузівського семінару