СИНЕРГІЯ АСОЦІАЦІЇ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИХ, НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИХ ТА НАУКОВО-ДОСЛІДНИХ ЛАБОРАТОРІЙ ЗВО УКРАЇНИ

Завідувачка творчої лабораторії, професорка Інна Червінська взяла участь як доповідачка і членкиня оргкомітету у V Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю «ІННОВАЦІЇ В ПОЧАТКОВІЙ ОСВІТІ: ПРОБЛЕМИ, ПЕРСПЕКТИВИ, ВІДПОВІДІ НА ВИКЛИКИ СЬОГОДЕННЯ». Науковий форум ініційований професоркою Ольгою Федій, завкафедри початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання, завідувачкою Лабораторії інноваційних освітніх рішень Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.

Під час пленарного засідання конференції презентувала діяльність творчої навчально-наукової лабораторії університету «Гірська школа Українських Карпат» та виступила з доповіддю на тему: «Медійна грамотність і культура педагога як інноваційний потенціал розвитку нової української школи», у якій розкрила один із напрямів діяльності лабораторії – формування медійної освіти й медіаграмотності педагогів та учнів гірських шкіл.

До вітального марафону конференції долучилися знанні науковці з України та зарубіжжя: Марина Гриньова, ректорка Полтавського університету; проректори з наукової роботи Василь Фазан та Микола Пантюк (Дрогобицький ДПУ); Геннадій Бондаренко завідувач кафедри початкової освіти Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, Світлана Стрілець, декан факультету дошкільної, початкової освіти і мистецтв Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, Ярослав Галета, декан факультету педагогіки, психології та мистецтв Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, Надія Кічук, декан педагогічного факультету Ізмаїльського державного гуманітарного університету; завідувачки відділів Інституту педагогіки НАПН України, професорки Наталія Богданець-Білоскаленко та Оксана Онопрієнко; завідувачки лабораторій, професорки, Наталія Бахмат (Кам’янець-Подільський НУ та Тетяна Довга (Центральноукраїнський ДПУ).

Варто зазначити, що створена Асоціація навчальних лабораторій – це інноваційна форма наукової і навчально-методичної співпраці, синергії наукових шкіл, творчих проєктів, експериментальних майданчиків, наукових видань, науково-практичних конференцій різного формату, які діють в освітньому просторі України. Під час роботи круглого столу «Практичний досвід реалізації ідей НУШ: освітянський педагогічний фронт» науковці та освітяни обговорили актуальні проблеми організації освітнього процесу в умовах воєнного стану.